Half Court’ta final heyecanı için geri sayım başladı

Bu yıl Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ile yapılan iş birliği kapsamında hayata geçirilen ve 2023 elemelerine 77 üniversiteden 70 erkek ve 38 kadın basketbol takımının katılım sağladığı Red Bull Half Court’ta final heyecanına sayılı gün kaldı. Türkiye’nin en yüksek katılımcı sayısına sahip 3x3 basketbol turnuvası Half Court’un finali 4 Haziran Pazar günü İstanbul Galataport Saat Kulesi Meydanı’nda gerçekleşecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi (İzmir), 19 Mayıs Üniversitesi (Samsun) ve Gazi Üniversitesi’nde (Ankara) 540 sporcunun mücadele ettiği elemeler sonucunda 8 kadın ve 8 erkek basketbol takımı Red Bull Half Court’un bu yılki Türkiye Finali’nde şampiyonluk kupasına uzanmak için mücadele edecek.

Final müsabakalarının yanı sıra çeşitli yarışmalar ve etkinliklerin izleyici ile buluşacağı Red Bull Half Court’ta kadın ve erkek kategorilerinde şampiyon olan takımlar eylül ayında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşecek olan Red Bull Half Court Dünya Finali’nde ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak.

Finalistler belli olduHalf Court Türkiye Finali’nde yarışacak takımlar, kıyasıya rekabetin gerçekleştiği yerel elemelerin ardından belli oldu. 4 Haziran’da İstanbul Galataport’taki Saat Kulesi Meydanı’nda gerçekleşecek olan Türkiye Finali’ne kadınlar kategorisinde eleme maçlarında başarılı olan Atatürk Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi takımları katılım gösterecek. Erkekler kategorisinde ise Atatürk Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Doğuş Üniversitesi, İstanbul Beykoz Üniversitesi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi mücadele verecek.

Kazanmanın anahtarı 21 sayıRed Bull Half Court 3x3 basketbol turnuvasında takımlar, 3 ana ve 1 yedek oyuncudan oluşuyor. Maçlar, 10 dakika ya da 21 sayı üzerinden oynanıyor. 21 sayıya ilk ulaşan ya da 10 dakika sonunda skor avantajına sahip olan takım, maçın kazananı oluyor. Maç bitiminde iki takımın skorları eşitse, mücadele uzatmaya gidiyor. Uzatmada 2 sayı bulan takım, aynı zamanda maçı da kazanıyor.

Kaynak: Fanatik

Half Court’ta final heyecanı için geri sayım başladı Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum