Eda Erdem ve Zehra Güneş farkı!

Millilerimiz, üç ayaktan oluşan Milletler Ligi’nde ilk iki haftayı tamamladı. Sultanlar organizasyonun üçüncü haftasında 28 Haziran-2 Temmuz 2023 tarihleri arasında Bangkok’ta mücadele edecek. Filenin Sultanları'nda Melissa Vargas ve Zehra Güneş öne çıkan isimler oldu.

ANTALYA'DA TEK MAĞLUBİYETA Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Voleybol Milletler Ligi'nin Antalya'da düzenlenen ilk haftasında oldukça iyi bir başlangıca imza attı. Filenin Sultanları bu süreçte Güney Kore'yi 3-0, Sırbistan'ı 3-1 ve İtalya'yı 3-0'lık skorlarla geçti. A Milli Kadın Voleybol Takımı oldukça iyi bir performans sergilemesine rağmen Amerika Birleşik Devletleri'ne 3-2 mağlup olarak, Antalya etabını tamamladı.

HONG KONG'DA TEK YENİLGİFilenin Sultanları, Hong Kong'da düzenlenen ikinci etap maçlarında da iyi bir performans sergiledi. A Milli Kadın Voleybol Takımı, Hollanda'ya set vermedi. Ay-Yıldızlılar diğer maçta Polonya'ya 3-0 kaybetti. Filenin Sultanları ardından oynanan müsabakalarda Kanada'yı 3-0, Dominik Cumhuriyeti'ni ise 3-1'lik skorla mağlup etti.

VARGAS EN SKORER VE EN İYİ SERVİSÇİA Milli Kadın Voleybol Takımı'nın genç yıldızı Melissa Vargas, ilk 2 etap sonunda toplam 162 sayı üretti. Melissa Vargas, ilk kez forma giydiği Filenin Sultanları'nda gösterdiği bu performansla turnuvanın en skorer ismi oldu. Öte yandan Vargas'ı milli takımda 97 sayı ile Ebrar, 62 sayı ile İlkin Aydın takip etti.

Sultanlar'da en iyi servis kullanan isimler arasında Vargas, 14 ace ile hem takımın en turnuvanın zirvede yer aldı. Ebrar Karakurt 9 ace ve Eda Erdem 6 ace ile onu takip etti.

 

Eda Erdem ve Zehra Güneş farkı

 

VARGAS TAKIMDAN AYRILDIİlk iki hafta müthiş performans sergileyen Melissa Vargas, VNL'in 3. haftasında kadroya yer almayacak. Santarelli yıldız ismi dinlendirip final etabında kadroya dahil edecek.

ZEHRA GÜNEŞ VE EDA ERDEM DUVARIA Milli Kadın Voleybol takımında he zaman olduğu gibi en iyi blokör zirvesinde Zehra Güneş yer aldı. Özellikle Dominik Cumhuriyeti ile yapılan maçta müthiş performans sergileyen Zehra ilk iki hafta sonunda 16 blok yaptı. Kaptan Eda Erdem 12 blok, Vargas ise 9 blok ile onu izledi.

Öte yandan Zehra Güneş'in VNL'in Tayland etabında takımda devam etmesi bekleniyor.

 

Eda Erdem ve Zehra Güneş farkı

 

İLK 8'DE YER ALAN TURLUYOR16 takımın mücadele edeceği VNL’de üç hafta sonunda puan cetvelinde ilk 8 sırada yer alan takımlar finallerde mücadele etme hakkı kazanacak. 2023 FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri ise, 12-16 Temmuz 2023 tarihlerinde ABD’nin ev sahipliğinde Arlington şehrinde düzenlenecek.

2018 yılından bu yana Voleybol Milletler Ligi adıyla düzenlenen organizasyonda Türkiye; 2018’de ikincilik, 2019 ve 2022’de dördüncülük, 2021 yılında da üçüncülük elde etti.

3.HAFTA (28 HAZİRAN-2 TEMMUZ / BANGKOK-TAYLAND)

28 Haziran13.00 Japonya-Türkiye

29 Haziran16.30 Tayland-Türkiye

30 Haziran16.30 Brezilya-Türkiye

2 Temmuz09.00 Hırvatistan-Türkiye

Skorer

Kaynak: Fanatik

Eda Erdem ve Zehra Güneş farkı! Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum