Ebrar Karakurt İstiklal Marşı'nı okurken gözyaşlarını tutamadı

Önce VNL daha sonra Avrupa Şampiyonluğu yaşayarak tarihe geçen Filenin Sultanları'nda takımın yıldızlarından Ebrar Karakurt İstikal Marşı'nda gözyaşlarını tutamadı.

ÜST ÜSTE 15 MAÇ GALİBİYET 2 KUPA

Avrupa Şampiyonası’nda 8'de 8 yaparak finale yükselen Filenin Sultanları şampiyon olarak toplamda 15 maçtır yenilgi yüzü görmedi. Bu seri içinde Türkiye 2 kupa kazandı. Öte yandan A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü kez finale yükseldi. Daha önce 2003 ve 2019 yıllarında finale çıkan Ay-yıldızlılar, iki maçı da kaybederek gümüş madalyanın sahibi olmuştu.

 

Ebrar Karakurt İstiklal Marşını okurken gözyaşlarını tutamadı

 

 

İSTİKLAL MARŞI'NDA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Yarı finalde İtalya karşısında en kritik yerde takımı ayakta tutan Ebrar Karakurt final maçının da yıldızlarından biri oldu. attığı 13 sayı ile şampiyonluğun gelmesinde önemli katkı sağladı. Kupa seramonisinde İstiklal Marşı'nın okunduğu esnada Ebrar Karakurt gözyaşlarına hakim olamadı.

 

Ebrar Karakurt İstiklal Marşını okurken gözyaşlarını tutamadı

 

ŞAMPİYONLUK SONRASI ÜÇLÜ

Öte yandan Türk taraflarının yoğun ilgi gösterdiği Ebrar Karakurt şampiyonluk sonrası üçlü çektirdi.

EBRAR: BİRLİKTE SAVAŞTIK

Avrupa şampiyonluğu sonrası milli voleybolcu Ebrar Karakurt, "Biz Türkiye'yiz, biz şampiyonuz. Tribünlerde ve ekran başında sizler, sahada biz! Birlikte savaştık ve kazandık! Bu şampiyonluk güzel ülkemiz için... Avrupa'nın en büyüğü Türkiye." paylaşımını yaptı. Öte yandan final maçında 41 sayıyla oynayan Melissa Vargas, Avrupa Şampiyonası'nın en değerli oyuncusu seçildi.

 

Ebrar Karakurt İstiklal Marşını okurken gözyaşlarını tutamadı

 

ÜSTÜNDAĞ: SIRADA OLİMPİYAT VAR

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ maçın ardından yaptığı açıklamada: "Dünya 1 numarası, Avrupa'nın şampiyonu. Sırada kaldı Olimpiyat. İnşallah orada da kürsüde yer alacağız, İstiklal Marşımızı her yerde söyleteceğiz, bayrağımızı dalgalandıracağız. Desteğini esirgemeyen herkese teşekkürler. Bu muhteşem seyirciye özellikle teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız maç öncesi aradı, 'Şampiyonluk istiyorum' dedi. Maç sonrası aradı. Türkiye hak etti. Tadını çıkaralım, mutlu olalım, bir olalım, beraber olalım. Ülkemiz için her cephede savaşalım." dedi.

Kaynak: Fanatik

Ebrar Karakurt İstiklal Marşı'nı okurken gözyaşlarını tutamadı Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum