Anadolu Efes'ten Shane Larkin açıklaması!

Türkiye Basketbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Anadolu Efes oyuncusu Shane Larkin'e verilen 5 maçlık cezayı onadı. Alınan bu karar sonrası Larkin'in Türkiye Ligi'ndeki yerli statüsü geçerliliğini yitirmiş oldu. Öte yandan Anadolu Efes, bu karar hakkında çarpıcı sözler kullandı.

Haberin Devamı ›

OLİMPİYAT ÖN ELEMELERİ'NDE FORMA GİYMEDİ

A Milli Erkek Basketbol Takımımız, 2024 Olimpiyatları Ön Eleme Turnuvası'nın İstanbul ayağında mücadele etti. NBA'deki milli oyuncularımızdan Cedi Osman'ın da katılmadığı kadroda devşirme isimler Shane Larkin ve Scottie Wilbekin de katılım göstermemişlerdi. Ön eleme turnuvasında finale kadar gelen Milli Takımımız, finalde Hırvatistan'a mağlup olarak elemelerde mücadele etme şansını kaybetmişti.

CEZA VERİLMİŞTİ

A Milli Erkek Basketbol Takımımızın 2024 Olimpiyat Ön Elemeleri Turnuvası'nda İstanbul'da verdiği mücadelede takımda olmayan devşirme oyuncular Shane Larkin ve Scottie Wilbekin için Türkiye Basketbol Federasyonu 5 müsabakadan men ve 90 bin TL para cezası vermişti.

 

Anadolu Efesten Shane Larkin açıklaması

 

CEZA ONANDI 

Anadolu Efes, Shane Larkin'in aldığı cezanın Tahkim Kurulu tarafından onaylandığını açıkladı.

İşte Anadolu Efes'in sosyal medyadan yaptığı açıklama:

Anadolu Efes Spor Kulübü, Türk basketboluna yıllardır başarı ve özveriyle hizmet etmiş, yetiştirdiği sporcular ve mücadele ettiği kulvarlardaki başarılarıyla Türk basketbolunun yurt içi ve yurt dışındaki öncü kulüplerinden biri olmuştur.Milli Takımımız, tüm kulvarlardaki rekabetçi tablo içerisinde dahi Kulübümüz için her daim öncelikli olmuş; Kulübümüzün menfaatlerine ters düşen takvim çakışmalarında dahi Milli Takımımızla alakalı konulara Kulübümüzce azami özen ve özveri gösterilmiş, destek sağlanmıştır.Milli Takımımızın yaz dönemindeki Olimpiyat Elemeleri hazırlık kampında ve devamındaki eleme maçlarında, sporcumuz Shane Larkin ile ilgili herkesin malumu olan süreç yaşanmıştır. Sporcumuz Shane Larkin, kendisinden talep edilen tarihte hazırlık kampına katılmış, yaşadığı sakatlıkla ilgili yetkililere bilgi vermiş ve Milli Takım doktorları tarafından istenen sağlık kontrollerine girmiştir. Yapılan sağlık kontrolleri neticesinde dizinde tespit edilen kemik ödemi nedeni ile Milli Takımımızın maçlarında yer alamamıştır. Sporcumuzun dizinin durumu ile ilgili MR sonuçları ve doktor raporları, ilgili mecralara zamanında ve doğru iletişimle bildirmiş olmasına rağmen sporcumuz Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından oldukça ağır bir cezaya çarptırılmıştır.Sporcumuzun aldığı ceza, hem kendisini hem de Kulübümüzü derinden etkilemiştir. Takımımızın sezon planlaması, kadro dengesi ve bütçe yapısı, bu ceza nedeniyle telafisi mümkün olmayan ağır bir darbe almıştır. Türk Basketboluna sayısız oyuncu yetiştiren, her sene her yaş kategorisinde Milli Takımlara oyuncu sağlayan ve uzun yıllardır A Milli Takımımıza en çok sporcuyu gururla gönderen ekiplerden biri olan Kulübümüz, bu süreçte en çok zarar gören taraf olmuştur. Yaşanan bu sürecin ardından, Kulübümüzce yapılan hukuki başvuru sonucunda konuyu değerlendiren Spor Tahkim Kurulu’nun da sporcumuza verilen cezayı onayladığını bugün itibarıyla üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.Tüm bunlara rağmen, bundan sonraki tüm turnuva ve organizasyonlarda Milli Takımımızı yukarıya taşıyacak adımlara ve planlara, Anadolu Efes Spor Kulübü olarak her zamanki desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Kulübümüzün ve sporcumuzun hiçbir şekilde hak etmediğini düşündüğümüz bu cezanın takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.Saygılarımızla,"

Kaynak: Fanatik

Anadolu Efes'ten Shane Larkin açıklaması! Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum