Dusan Tadic'in boğazını sıkıp gasp etmeye çalışmıştı! Cezası belli oldu

Daha önce Hollanda Süper Ligi (Eredivisie) takımlarından Ajax’ta forma giyen Tadiç, 28 Temmuz 2022'de evinin önünde saldırıya uğradı.

TADİC KAÇIP OTELE SIĞINDI

Otomobilini park ettiği sırada, yanına yaklaşan kasklı 2 kişi Sırp oyuncuyu hedef aldı.Kaçmaya çalışan Tadic’i scooter ile takip eden saldırganlar, ünlü futbolcuyu boğazından yakaladı.Kısa bir arbedenin ardından hafif yaralı olarak kurtulmayı başaran Tadic, yakındaki bir otele sığındı.

MAHKEME SOYGUN AMACIYLA SALDIRIYA HÜKMETTİ

Amsterdam polisi, güvenlik kamerası kayıtlarının da yardımıyla 20 yaşındaki Muhammed F. ve 27 yaşındaki Muhammed El K.’yı yakaladı. Amsterdam Mahkemesi, bugün açıkladığı kararında, iki kişinin soygun amacıyla Tadic’e saldırdığına hükmetti. İki kardeşten Muhammed F., 12 ay hapis cezasına çarptırıldı.Tadic’in otomobiline takip cihazı yerleştirildiğini belirten yargıç, "Bu eylem tarzının planlı bir soygunu tamamlamaya yönelik olduğu düşünülmelidir" dedi. Muhammed F.’nin, kamera görüntülerindeki kişinin kendisi olmadığını ve olay yerinde bulunan DNA örneklerinin, tek yumurta ikizi erkek kardeşine ait olduğunu öne sürmesi nedeniyle, mahkeme süreci uzamıştı. İkiz kardeş, mahkeme için DNA örneği vermeyi reddetmişti.

SAVCI 12 YILA İTİRAZ ETTİ

Mahkeme ise kameradaki kişinin daha önceden suç kaydı bulunan Muhammed F. olduğuna ilişkin yeterli kanıt bulunduğunu bildirdi. Öte yandan savcı, Muhammed El K. hakkında 12 yıl daha hapis cezası verilmesi için karara itiraz etti.

Dusan Tadic, Ajax’ta 2018-2023 yılları arasında forma giymişti ve takım kaptanıydı. Yeniden yapılanma sürecinden memnun olmadığını belirten Tadic, “yeni bir başlangıç yapmak için” kendi isteğiyle sezon başında Ajax'dan ayrılarak Fenerbahçe’ye transfer olmuştu.

Kaynak: Fanatik

Dusan Tadic'in boğazını sıkıp gasp etmeye çalışmıştı! Cezası belli oldu Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum