Uğurcan Çakır'dan Tadic sorusuna yanıt 'İlgimizi çekmiyor'

Trendyol Süper Lig'in 11. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Müsabaka öncesi bordo-mavili ekibin kalecisi Uğurcan Çakır açıklamalarda bulundu.

Uğurcan Çakır, son dönemde performansını yukarıya çıkartmasının hatırlatılmasının ardından, "Takımın kazanması daha önemli bence. Milli Takım dönemi ve son 4-5 haftalık performansımın iyi olduğunu düşünüyorum. Sezon başında istediklerimi yapamadım ama ondan sonra toparlandım. Performansımdan ziyade kazanmak daha önemli. İnşallah güzel bir maç olur" sözlerini sarf etti.

Uğurcan, "Fenerbahçe, resmi hesabından Tadic'in boğazda balık avlarken videosunu paylaştı. Bunun Trabzonspor'a gönderme olduğunu biliyoruz. Takım kaptanı olarak ne söylemek istersin?" şeklinde gelen sorunun ardından, "Saha dışında yaşanan olaylardan çok saha içinde kalmaya çalışıyoruz camia olarak. Kimin ne paylaştığının önemi yok. Hafta sonunda maç oynanacak ve sonuçlarını hep birlikte göreceğiz. Çok çalışıyoruz. Kazanmak için oraya gideceğiz. Umarım öyle olacak." cevabını verdi.

"SAHA DIŞI İLGİMİZİ ÇEKMİYOR"

Milli file bekçisi, sözlerine, "Saha dışındaki olaylar pek ilgimizi çekmiyor. Büyük maçların konsantrasyonu ayrı. Fenerbahçe sezona iyi başladı ama biz de kendi kalitemizi biliyoruz. Dışarıda olan olaylar, paylaşımlar ekstra motivasyon yaratmıyor. Zaten maçın motivasyonu büyük. İnşallah iyi bir oyunla, iyi bir skor alırız" diye devam etti.

MİLLİ TAKIM YORUMU

Milli Takım'da Trabzonspor'da son 4 maçta gol yemediği hatırlatılan 27 yaşındaki kaleci, "Bana güvenenleri yanıltmamak için... Hayatımı bunun üzerine kurdum. Montella geldikten sonra kendisi ve kaleci hocasıyla görüştüm. Bana güvendiğini söyledi. Ben de güvenini boşa çıkartmamak elimden gelenin fazlasını vermeye çalıştım. Milli Takım'da değişim süreci oldu. Milli Takım, Letonya ve Hırvatistan maçlarında hocanın istediklerine çok çabuk uyum sağladı. A Milli Takım'da çok büyük kariyerler ve oyuncular var. Hocanın istediklerini çok net bir şekilde anlatması bize çok yardımcı oldu. Dediğim gibi bana güvenenlerin, güvenini boşa çıkartmamaya çalışıyorum, bunu da başardığım için mutluyum" dedi.

"TAKIM BİRLİKTELİĞİ"

Uğurcan Çakır, "Takım birlikteliği şu anda ne durumda?" şeklinde gelen soruya, "Şu anda takımdaşlık, geçen seneye oranla çok daha iyi. Birçok yeni arkadaşımız katıldı. Futbolda uyum sağlamak kolay olmuyor ama sahada arkadaşın için mücadele verirsen, galibiyetlerle uyumu daha hızlı yakalıyorsun. Ben, bu seneki kadronun geçen seneye göre daha iyi insanlardan kurulu olduğunu düşünüyorum. Bence galibiyetlerle uyum artacaktır. Abdullah Hoca da sürekli buna vurgu yapıyor. Bu sene daha iyi bir arkadaşlık var. Sadece sonuçları alıp, bunu hızlandırmamız gerekiyor." yanıtını verdi.

Kaynak: Fanatik

Uğurcan Çakır'dan Tadic sorusuna yanıt 'İlgimizi çekmiyor' Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum