Türkiye Kadın Milli Takımı'nın tarihi destanında sırada Avrupa var!

Cumhuriyet’in 100. yılında destan yazmaya hazırlanan Türk voleybolu bu kez Avrupa Şampiyonası’nda serüvenine devam edecek. Takım sporlarının hiç tartışmasız en iyi ekibi olduğunu kanıtlayan Filenin Sultanları, geçmiş yıllarda kapısından döndüğü ‘şampiyonluk’ başarısını 2023’te tamamlamak adına emin adımlarla ilerliyor. Daha da güçlenmiş ve yenilenmiş kadrosuyla bu sezonu tarihi Milletler Ligi şampiyonluğuyla açan A Milli Kadın Voleybol Takımımız şimdi de 2019’da gümüş, 2017 ve 2021’de bronz madalya kazandığı Avrupa Şampiyonası’nda ilk altın madalya için sahaya çıkacak.

Grupta açık farkla favoriyiz

Yeni koç Daniele Santarelli yönetiminde ilk sınavını Milletler Ligi’nde veren Filenin Sultanları özellikle de final turunda oynadığı maçlarda gösterdiği performans ile herkes tarafından takdir topladı. Avrupa Şampiyonası’nda C Grubu’nda yer alan Ay-Yıldızlılar, burada 16’lı turu getirecek ilk 4’e rahat girecektir. Ancak önemli olan lider girip, çaprazda rahat bir eşleşme yakalamak. Grupta; Azerbaycan, Çekya, Almanya, Yunanistan, İsveç bulunuyor. Filenin Sultanları’nın seviyesi düşünüldüğünde, rahat bir şekilde bu grubu zirvede bitirir. Grupta ev sahibi konumunda olan ancak eski yıllarını aratan Almanya belki de bu avantajını en iyi şekilde yansıtacak takımlardan biri olacaktır. İlk rakip İsveç ve kazanıp şampiyonaya motivasyonla başlamak önemli.

Çaprazda Polonya ve Sırbistan

16’lı turda çapraz eşleşmede gelecek rakibimiz A Grubu’ndan olacak. A Grubu’nda da Sırbistan ve Polonya ön plana çıkıyor. Milletler Ligi’nde Sırbistan eksik kadrosuyla beklenin çok altında kalmıştı. Avrupa’da yine daha üst düzey bir performans ortaya koyacaklardır. Polonya son yılların yükselen takımı. Voleybol geçmişi olan da bir ülke. Milletler Ligi’nde final turuna lider çıkmışlardı. Avrupa Şampiyonası’nda da gruptaki favoriler arasında...

Polonya karşısında 3’te 1 yaptık

Filenin Sultanları hazırlık kapsamında Polonya’yla 3 kez karşılaştı. İlk hazırlık maçını 3-1 (25-20, 25-23 ve 25-16) ve 3.’sünü de aynı skorla (22-25, 25-19, 25-20, 25-22) kaybeden kızlarımız, 2. hazırlık maçında ise Polonya’yı 3-2 (24-26, 25-23, 25-22, 22-25, 15-10) yendi. Son çalışmalarını İstanbul’da yapacak kızlarımız, böyle giderse, madalya koleksiyonundaki eksik Avrupa Şampiyonluğu da eylül başında tamamlanmış olacak!

Kaynak: Fanatik

Türkiye Kadın Milli Takımı'nın tarihi destanında sırada Avrupa var! Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum