Ömer Onan: Hayatınızda bir spor dalı mutlaka olsun

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü‘nün her ay düzenlediği “Spor Söyleşileri” programının dün akşamki konuğu, eski milli basketbolcu Ömer Onan oldu. Milli takımın ve Fenerbahçe’ni efsanesi olan Onan, basketbolcu hayatını ve başarı hikâyelerini bu özel programda gençlerle paylaştı. Onan programın sonunda gençlerin sorularını da yanıtladı.

ÖNEMLİ OLAN SEVDİKLERİ BRANŞI BULMALARI.Gençlere futbolculukla başlayıp basketbolu seçtiğini anlatan Onan, “Hangi branş olduğu önemli değil, hayatlarında bir spor dalı mutlaka olsun. Bu süreçte ailelerin de destek vermesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

HAYATIMDA İZ BIRAKAN TAKIM 2010 MİLLİ TAKIM KADROSUYDU.“Kariyerinizde en zevk alarak oynadığınız oyuncu kim oldu?” sorusuna cevap veren Ömer Onan, “Tabii ki çalıştığım farklı koçlar ve farklı oyuncu grupları oldu. Bu ülkenin evladı olarak, Milli Takım’ın formasını terlettim, o yüzden Türkiye’ye ve bende de iz bırakan 2010 Dünya Şampiyonasında İkinci olan Milli Takım kadrosu oyuncularıyla oynamak çok keyifliydi. Bireysel olarak da Hidayet Türkoğlu diyebilirim.” dedi.

HAZIRLIK DÖNEMİ BİZİM İÇİN İYİ GİTMİYORDU2010 Şampiyonasının hazırlık sürecinde iyi başlamadıklarını söyleyen Ömer Onan, “Hazırlık sürecinde çok maç kaybettik, o dönem medya bizi çok eleştiriyordu. Grubumuzda bulunan Yunanistan takımıyla maçımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelmişti. O özel günde onları yenerek inanmaya başladık. Sonucunda ise Dünya İkincisi olduk.” dedi.

Kaynak: Fanatik

Ömer Onan: Hayatınızda bir spor dalı mutlaka olsun Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum