Galler - Türkiye maçına damga vuran an! Rejiden hakeme tepki

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu mücadelesinde A Milli Futbol Takımımız deplasmanda Galler'e konuk oldu. Ev sahibi ekip, Hırvatistan'ın olası puan kaybında turnuvaya katılma şansı elde etmek için, Ay-yıldızlılar ise grubu lider bitirmek için sahaya çıktı.

Galler mücadelenin yedinci dakikasında Neco Williams'ın attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. Mücadelenin 69. dakikasında sol kanatta topla buluşan Kerem Aktürkoğlu'nun ceza sahasına gönderdiği topa Kenan Yıldız hareketlenmek isterken Ben Davies'in müdahalesiyle yerde kaldı. Hakem Matej Jug direkt penaltı noktasını gösterdi.

PENALTI KARARINA GALLER REJİSİNDEN TEPKİ

Slovenyalı Hakem Matej Jug'un penaltı kararı Galler rejisinin de tepkisine neden oldu. Ada ekibi mücadelede üç kez penaltı beklemiş ancak, hakem kararını bu yönde kullanmamıştı.

Türkiye lehine verilen penaltı kararının ardından Galler rejisi, Galler Milli Takımı'nın penaltı beklediği üç pozisyonu üst üste göstererek tepkisini göstermiş oldu.

Galler - Türkiye maçına damga vuran an Rejiden hakeme tepki

'GÖRDÜĞÜM EN BARİZ PENALTI'

Galler Teknik Direktörü Rob Page, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada Hakem Matej Jug'a tepki göstererek; "Söylediklerime dikkat etmem gerekiyor. Bizim iki pozisyonumuza penaltı verilebilirdi. Özellikle Brennan Johnson'a yapılan müdahale, gördüğüm en bariz penaltılardan biriydi.

Türkiye'nin kazandığı penaltı ise, şu ana kadar gördüğüm en yumuşak penaltı kararıydı" diye konuştu. Page, "Başka bir hakem olsaydı bugün galip gelebilir miydiniz" şeklinde gelen soruya da, "Öyle olacağına inanıyorum" şeklinde yanıt verdi.

Takım kaptanı Ben Davies ise, "Aldıkları penaltıda pek fazla bir şey yoktu. Ama şu anda kamera karşısında pek bir şey söyleyemem" ifadelerini kullandı.

Galler - Türkiye maçına damga vuran an Rejiden hakeme tepki

Karşılaşmayı Sky Sports'a değerlendiren eski Galler oyuncusu Rob Earnshaw ise penaltı kararıyla ilgili, "Penaltının hakem hatası olduğunu düşünüyorum ancak Galler'in ikinci gole ihtiyacı vardı" şeklinde konuştu.

Galler - Türkiye maçına damga vuran an Rejiden hakeme tepki

Bir diğer eski Galler oyuncusu Nathan Blake de hakemin verdiği kararla ilgili, "Hakemin oldukça bilgisiz olduğunu söylemeliyim" açıklamasında bulundu.

BBC SPORT: ÜÇ PENALTI İTİRAZI REDDEDİLDİ

Ada basının en önde gelen medya kuruluşlarından birisi olan BBC Sport ise karşılaşmayla ilgili yaptığı değerlendirme yazısında hakem Matej Jug'un kararlarına önemli bir yer ayırdı.

Galler - Türkiye maçına damga vuran an Rejiden hakeme tepki

Yapılan haberde Galler'in olası 3 penaltısından hiçbirinin verilmediğine değinildi. Abdülkerim Bardakcı ve Harry Wilson'ın arasında pozisyonun yanı sıra Samet Akaydin ile Brennan Johnson arasındaki pozisyonlarda penaltı verilebileceğinin altı çizildi. Ayrıca A Milli Futbol Takımı lehine verilen penaltının çok sert bir karar olduğu ifade edildi.

Kaynak: Fanatik

Galler - Türkiye maçına damga vuran an! Rejiden hakeme tepki Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum