Galatasaray'da Okan Buruk'tan Icardi sorusuna dikkat çekici cevap!

Süper Lig'de sezonu şampiyonlukla noktalayan Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk, yeni sezonun kadro planlamasına ilişkin soruları yanıtladı. Buruk'a kaleci takviyesi ve kiralık sözleşmesi sona eren Mauro Icardi'nin transferine ilişkin durum da soruldu.

Galatasarayda Okan Buruktan Icardi sorusuna dikkat çekici cevap

'MUSLERA BİR EFSANE'

Kaleci transferi konusunda yaptığı açıklamalarda Fernando Muslera'nın takım için önemine dikkat çeken Okan Buruk, "Muslera çok iyi bir sezon geçirdi. Ligin en az gol yiyen takımının kalecisi, mantık olarak Muslera’yla devam etmek bizim için en doğrusu. Bir kaptan rolü var. Muslera bir efsane o yüzden efsanemizle yine 1. kaleci olarak devam edeceğiz" dedi.

 

Galatasarayda Okan Buruktan Icardi sorusuna dikkat çekici cevap

 

'2 TANE 1 NUMARA OLMAZ'

Adı bir dönem Galatasaray ile anılan Uğurcan Çakır'ın Fernando Muslera varken kadroya katılma ihtimaline ilişkin düşüncelerini de paylaşan başarılı çalıştırıcı, "2. kaleci olarak düşüncelerimiz var. Türk kaleci bakıyoruz. Uğurcan ülkenin en iyi kalecilerinden biri. Trabzon’dan oyuncu almak zor. 2 tane 1 numaranın da bir takımda bulunmasını ben doğru bulmuyorum. Benim düşüncem Muslera’yla devam etmek" dedi.

 

Galatasarayda Okan Buruktan Icardi sorusuna dikkat çekici cevap

'BİR TARAFTA PARA DİĞERİNDE KARİYER'

Okan Buruk, durumu merak edilen Mauro Icardi konusunda da yeni bir açıklama yaptı. 'Icardi'nin yerinde olsanız siz ne yaparsınız?' sorusuna Okan Buruk, "Bu biraz da neye ihtiyacınız var onunla alakalı. İstanbul’da alıştığınız bir hayat, aileniz çocuğunuz. Okulu, evi her şeyin bambaşka bir şekilde değişmesi zordur, düzen bozulacaktır. 2. olarak taraftarın sahiplenmesi önemli faktör. Mutlu olduğu bir ortamı devam ettirmek bir seçim. Bir yanda para bir yanda kariyer, burada ikisini de yaşayabilir. Şu anda net olumlu olumsuz bir şey yok, bir süreç var bu süreç uzun sürecek. Biz ve kulüp ilgisini gösteriyor her şey için hazır olduğunu gösteriyor son karar Icardi’nin olacak” şeklinde yanıt verdi.

Kaynak: Fanatik

Galatasaray'da Okan Buruk'tan Icardi sorusuna dikkat çekici cevap! Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum