Fenerbahçe'de Dzeko şaşkınlığı! Tam 9 katına çıkardı

Edin Dzeko, attığı gollerin yanında bitmek bilmeyen enerjisiyle herkesi şaşırtıyor. Yönetim ve teknik heyet yıldız golcünün 37 yaşında olmasını düşünerek aynı performansta süreklilik yakalamasını beklemiyordu. Fakat düşünülen gerçekleşmedi.

Dzeko ilerleyen yaşına rağmen ne Avrupa’da ne de Süper Lig’de performans kaybı yaşamıyor. Geçen sezon Inter’de, Serie A’da 33 maça çıkan tecrübeli futbolcu 52 dakika ortalaması tutturmuştu. Sarı-lacivertli futbolcu Türkiye’de bu rakamları yükseltti. Fenerbahçe formasıyla 9 Süper Lig maçında boy gösteren Dzeko ortalamasını 78,7 dakikaya çıkardı.

Bu sürenin yanında 37 yaşındaki futbolcu maçın son anlarında bile kritik dakikalarda defansa gelip pres yapıyor ve pozisyon önlüyor. Tabii ki 37 yaşındaki forvetin bu performansının altında birçok etmen yatıyor. Öncelikle Teknik Direktör İsmail Kartal, elinde Batshuayi gibi yıldız bir golcü daha bulunduğu için Dzeko’yu fiziksel olarak yormuyor ve zaman zaman onu kulübeye çekerek dinlendiriyor.

 

Fenerbahçede Dzeko şaşkınlığı Tam 9 katına çıkardı

Bosna Hersekli forvetin sahadaki profesyonelliğini futbol dışındaki hayatında da sürdürmesi diğer bir detay olarak göze çarpıyor. Dzeko, iyi bir beslenme ve dinlenme programının yanında, sakatlık önleyici idmanlarda yapıyor. Böylece yıldız forvet bu zamana kadar aynı performansla devam etti.

SAVUNMADA SIKINTI YAŞANABİLİR

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Ludogorets maçında önemli bir sıkıntı ile karşı karşılaşabilir. Trendyol Süper Lig’de Becao-Djiku ikilisinden vazgeçmeyen tecrübeli çalıştırıcının yedek kulübesinde de elinde Samet Akaydın vardı. Fakat sarı-lacivertlilerde, milli takımdan sakat dönen Djiku’nun sorun yaşaması halinde Avrupa listesine Samet yazılmadığı için elde sadece Jayden Oosterwolde kaldı. Kartal, Djiku ya da Becao’nun sorun yaşaması halinde sorunu kafilede yer alan isimlerle çözmeye çalışacak.

Kaynak: Fanatik

Fenerbahçe'de Dzeko şaşkınlığı! Tam 9 katına çıkardı Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum