Çukurova, Bursa'dan mutlu dönüyor

Mabrey'in forma giymediği maçta Botaş'a kaybeden Çukurova, bu kez Bursa Uludağ deplasmanına yıldızının olduğu beş ile başladı. Mabrey farkını hemen hissettirirken, bunun yanında pota altından Williams ile sayılar bulan, kenardan da Kiss, Melis ve Cornelius'tan katkı alan konuk ekip ilk çeyreği 23-10 önde bitirdi ve farkı çift hanelere çıkardı.

İkinci periyodun başında Çukurova skor üretmekte zorlanırken bu krizden takımı çıkan Mabrey oldu. Üst üste sayılarla konuk ekibin üstünlüğünü korumasını sağlayan yıldız basketbolcu mücadelede çift hanelere çıkan ilk isimdi. Kenardan gelmesine rağmen Kiss de en etkililer arasına daha ilk yarıdan ismini yazdırdı. Çukurova böylece soyunma odasına 42-37 üstün gitti.

Rotasyonu dar olan Bursa Uludağ ilk beşi dışında sadece Eda Şahin'e şans verdi. Çukurova'da ise ikinci devrede de Mabrey şov sürdü. Üst üste sayılarla farkı çift hanelere tekrar taşıyan yıldız basketbol konuk ekibi rahatlattı. Çukurova son 10 dakikaya da 64-46 üstün başlamayı başardı.

Dördüncü çeyrekte Çukurova'da Ceyhun Yıldızoğlu kenardaki isimlere daha fazla şans verirken konuk ekip Sinem ve Cornelius ile sayılar bulmaya devam etti, salondan 85-54 galip ayrıldı. Çukurova'da Mabrey son bölümlerde kenarda otursa da 24 sayıyla en skorer isim olurken, Kiss 17, Williams, Cornelis ve Sinem de 10'ar sayıyla çift hanelere çıktı.

SALON: MHP Arena
HAKEMLER: Boris Krejic, Gatis Salins, Martin Horozov
MHP RIESEN LUDWIGSBURG: Graves 21, Polas 13, Roberson 13, Buie 9, Bahre 4, Lewis 8, Melson 18, Edigin 5, Hammond, Jacob Patrick 6, Johannes Patrick, Pleta 2
DARÜŞŞAFAKA LASSA: Rahkman 13, Tolga Kay 3, Adams 9, Berk Demir 6, Carlton 12, Pandi 8, Bora Yaşar 2, Timma 11, Muhsin Yaşar 9
1’İNCİ PERİYOT: 29-21
DEVRE: 48-38
3’ÜNCÜ PERİYOT: 77-56

Kaynak: Fanatik

Çukurova, Bursa'dan mutlu dönüyor Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum