Basketbola dev destek! 'Köylerde Basketbol İçin BİDEV Adım'ın yenisi Malatya'da atıldı

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV), Köylerde Basketbol İçin BİDEV Adım Projesi kapsamında Malatya Yeşilyurt'ta Mahmut Çalık Anadolu Lisesi'ne kazandırdıkları basketbol sahasının açılışını gerçekleştirdi.

BİDEV Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi Erol Tabanca'nın katkılarıyla BİDEV tarafından yapımı gerçekleştirirken Malatya, Yeşilyurt'taki basketbol saha açılışına; Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Aladağ, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Emerce, Gençlik ve Spor Bakanlığı Malatya İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Şube Müdürü Murat İrteni, Gençlik ve Spor Bakanlığı İlçe Müdürü Mehmet Durmuş Özgül, Basketbol İl Temsilcisi Aziz Yumrutepe, Gençlik ve Spor Bakanlığı Basketbol Antrenörü Seyit Burhanettin Şencan, Okul Müdürü Mustafa Kaban ve çok sayıda davetli katıldı.

BİDEV Yönetim Kurulu Üyesi Arif Aytekin yaptığı açıklamada, "Sosyal sorumluluk programımız ile depremden etkilenen bölgelere odaklanarak, bölgede yaşayan çocuk ve gençlerin sporla tanışmalarını ve bu yolla sporun çocuklar üzerindeki gücü sayesinde daha iyi bireyler yetiştirmeye, toplumsal gelişime katkı sağlamak istiyoruz. Bu amaçla çıktığımız yolculukta yeni sahamızı Malatya, Yeşilyurt'ta açmaktan onur duyuyoruz. Programımız kapsamında tesis konusunda yetersiz kalınan bölgelere tesis kurulumu, malzeme eksiği olan noktalara malzeme desteği, eğitmen konusunda zayıf kalan yerlere eğitmen desteği gibi bir dizi fonksiyonel fayda içeren aksiyonlar planlıyoruz. İlk aşamada 10 pilot il belirledik. Bu okullarda da tesis ve malzeme konusunda adımlar atıp, çocuklarımıza eğitim desteği ve hayat becerilerine katkı konusunda da destek vererek onların gelişiminde pozitif etki yaratacağız" dedi.

Sporun gençlerin ahlaki ve sosyal gelişimlerinin yanı sıra fiziksel gelişimlerine de önemli katkılar sağladığını dile getiren BİDEV Yönetim Kurulu Üyesi Sami Baykal, "Deprem bölgelerinde gerçekleştirdiğimiz saha açılışları ile gençlerin sosyal hayata yeniden katılımını sağlıyoruz. Bu hedefle bize destek olan tüm sponsorlarımıza teşekkür ederiz" diye konuştu.

Kaynak: Fanatik

Basketbola dev destek! 'Köylerde Basketbol İçin BİDEV Adım'ın yenisi Malatya'da atıldı Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum