Bahçeşehir Koleji - Fenerbahçe Beko maçında inanılmaz son! Papagiannis'ten mucizevi basket...

Basketbol Süper Ligi'nin 18. haftasında Bahçeşehir Koleji, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda ev sahibi olarak Fenerbahçe Beko'yu ağırladı. Fenerbahçe, rakibini uzatma sonucunda 110-105 mağlup etti.

Bahçeşehir Koleji - Fenerbahçe Beko maçında inanılmaz son Papagiannisten mucizevi basket...

PAPAGIANNIS'TEN İNANILMAZ SON!

Fenerbahçe Beko; Bahçeşehir Koleji'ne karşı ikinci çeyrekte 18, üçüncü çeyrekte 16 sayılık farkı yakalamış olmasına rağmen maçın sonunda rakibinin geri dönüşüne engel olamazken 1.9 saniye kala Egehan Arna'nın basketi, maçı kazanma noktasında Bahçeşehir'i 96-93'lük avantaja taşıdı. Kalan kısa sürede topu kendi yarı alanından alan Georgios Papagiannis'in akılalmaz atışı isabetli oldu ve karşılaşma 96-96 ile uzatma periyoduna taşındı. Uzatmada hata yapmayan Fenerbahçe Beko, deplasman ekibi konumunda olduğu mücadeleden 110-105'lik skorla galip ayrıldı.

Bu sonuçla ligde üst üste 7. galibiyetini elde eden Fenerbahçe Beko, 18 maç sonunda 15 galibiyete ulaştı. Üst üste 3. yenilgisini alan Bahçeşehir Koleji ise 18 maç sonunda 7 galibiyette kaldı.

Bahçeşehir Koleji - Fenerbahçe Beko maçında inanılmaz son Papagiannisten mucizevi basket...

Fenerbahçe Beko'da Melih Mahmutoğlu, 21 sayıyla takımının en skorer ismi olurken Tyler Dorsey 17, Johnathan Motley 16 sayıyla oynadı. Bahçeşehir Koleji'nde ise Axel Bouteille ve Tyler Cavanaugh, 23'er sayıyla maçın en skorer isimleri oldular.

Bahçeşehir Koleji - Fenerbahçe Beko maçında inanılmaz son Papagiannisten mucizevi basket...

GEORGIOS PAPAGIANNIS: ŞANS DA BENİM YANIMDAYDI

Karşılaşmanın ardından mücadeleyi değerlendirirken son saniyede bulduğu isabete de değinen Papagiannis, "Çok iyi oynadığımızı söyleyemeyiz. Bahçeşehir çok iyi bir takım ve sonuna kadar hep savaştılar. Ne zaman geriye düşseler hep geriye geldiler. Agresif oynadılar ama sonunda kazanmayı başardık. Son saniye içinde şunu söyleyebilirim; birkaç saniye vardı ve Melih’in bir anda bana baktığını ve bağırdığını gördüm. Etrafımda da iki kişi vardı. Topu aldım ve attım. Şans da benim yanımdaydı. Hatta topun gidişini de izledim ve çemberden içeri girdi" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

Bahçeşehir Koleji - Fenerbahçe Beko maçında inanılmaz son! Papagiannis'ten mucizevi basket... Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum