Anadolu Efes maçı sonunda yaşananlara ilişkin Fenerbahçe tarafından açıklama!

Basketbol Süper Ligi Play-Off serisi dördüncü maçında Anadolu Efes, sahasında ağırladığı Fenerbahçe Beko'yu 87-78 mağlup etti ve seriyi de 3-1 kazanarak adını finale yazdırdı. Karşılaşmanın sona ermesinin ardından saha içerisinde büyük bir arbede yaşandı. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu, maç sonunda yaşananlara ilişkin FBTV'ye açıklamalarda bulundu.

Seriyi kaybetmekten dolayı duydukları üzüntüyü dile getiren Komsuoğlu, "Öncelikle çok üzgünüz. Bu seriden çok rahat çıkmamız gerekiyordu ama geçen maçta da yaşadıklarımızı biliyorsunuz ve haklılığımız belki de Türkiye tarihinde ilk defa federasyon tarafından bir gün sonra yapılan açıklamayla kanıtlandı. Bugün çok farklı şeyleri konuşuyor olabilirdik. 3 hakemin yaptıklarıyla tamamen serinin gidişatı değiştirildi. Dediğim gibi maç için çok üzgünüz. Maçlar kazanılır, kaybedilir, bizler bugün oluruz, yarın olmayız ama burası Fenerbahçe'dir. Fenerbahçe'nin görmesi gereken saygıyı insanlar göstermek zorundadır. Biz burada bu konuda hayatta olmayacak şeylerle karşılaştık. 'En centilmen takımız, en centilmen kulübüz' diyen kulübün taraftarları tarafından maç boyu küfürler, hakaretler, tükürükler... Oyuncularımıza aynı şekilde küfürler edildi. Bunlar bizim tarafımızdan tepki gördü doğal olarak. Biz Fenerbahçe yöneticileriyiz ve takımımızı korumakla yükümlüyüz. O nedenle çok tepkiliyiz" ifadelerini kullandı.

'BİZ SALDIRMADIK, EĞER SALDIRSAYDIK ÖYLE KAÇAMAZDI'

Maç sonunda yaşananlara da değinen Fenerbahçeli yönetici, "Biliyorsunuz maç sonunda bir şey yaşandı. Rakip takımın hocası, tamamen bizleri tahrik etme anlamında hareketler yaptı. Bu basın tribününde de görüldü, herkes gördü. Bu hocanın klasik tavırları. Sonra da 1-2 yerde Fenerbahçe yöneticileri hocaya saldırmış gibi şeyler çıkmış. Biz saldırmadık. Zaten hoca, 1-2 el hareketi yapıp kaçtı ki eğer saldırsaydık 1-2 el hareketi yapıp kaçamazdı ama Fenerbahçe'nin yöneticilerine de biz hareket yaptırmayız. Artı bizim muhatabımız değil. Arkadaş, hoca. Yani Fenerbahçe ister, o da alır istiyorsa onu. Hoca... Yani Fenerbahçe yöneticisinin muhatabı değil" dedi.

 

Anadolu Efes maçı sonunda yaşananlara ilişkin Fenerbahçe tarafından açıklama

 

'YUNANİSTAN'DA FENERBAHÇE RÖPORTAJLARIYLA PRİM YAPAMAZ'

Kariyerine Panathinaikos'ta devam etmesi beklenen Ergin Ataman ile ilgili açıklamalarını sürdüren Sertaç Komsuoğlu, "Burada çok değerli bir şey var. Ona tavsiyede de bulunduk. Yunanistan'a gidiyor. Kendi antrenörü olduğu takım, aylar önce başka hoca bakıyordu. Çünkü artık onlar da 'yeter' diyor demek bu işe. Yunanistan'a gidiyor. Yunanistan'da bu tip şeylere izin verilmeyeceğine emin olabilirsiniz. Çünkü Yunanistan'da biliyorsunuz Türkiye'deki gibi kurallar yok. Maytaplar var, meşaleler var. Orada Fenerbahçe röportajlarıyla bu arkadaşımız prim yapamaz. O yüzden ona dostane, naçizane bir tavsiyede bulunuyorum. Orada Türkiye'yi temsil edecek. Hatta biliyorsunuz kendisi bu konularda çok hassastır. Biliyorsunuz EuroLeague'i aldığında bile ana konusu Fenerbahçe'dir. Naçizane tavsiyede bulunuyorum" dedi.

Anadolu Efes Kulübü'ne de tepkisini gösteren Fenerbahçeli yönetici, "Bununla birlikte Efes Kulübü'ne de mesaj göndereceğim. Kendileri bize geçen maçta resmen küfür ettikleri sabit olan, görüntüleri olan, hatta federasyon tarafından Disiplin Kurulu'na verilen bazı isimlerin bu maçta olmayacakları konusunda özellikle bilgi vermişlerdi, özür dilemişlerdi ama bugün yine aynı yerdeydiler. Demek ki burada bir samimiyet eksikliği var. Bu olayları Fenerbahçe unutmaz ama dediğim gibi böyle kalkıp 'en centilmen kulübüz' falan denmesin. Evimizde bu küfrün %10'u olmaz" ifadelerini kullandı.

'RAKİP TAKIMIN MAAŞLI ELEMANI'

Maç sonu yaşananlara ilişkin beIN SPORTS'a da konuşan Sertaç Komsuoğlu; orada ise, "Kimin ne yaptığı çok ortada. Orada rakip takımın hocası, hiçbir Fenerbahçe yöneticisine el, kol hareketi yapamaz. Bir kere rakip takımın hocası, bizim muhatabımız değil. Rakip takımın maaşlı elemanı. Başkanı değil, yöneticisi değil. Herkes haddini bilecek" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Fanatik

Anadolu Efes maçı sonunda yaşananlara ilişkin Fenerbahçe tarafından açıklama! Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum